Αρχιτεκτονική ΑΠΘ, 1ο έτος 2010-2011

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αρχιτεκτονική ΑΠΘ, 1ο έτος 2010-2011

Ένα forum μόνο για μας!


5 απαντήσεις

    Μουσικές Προτιμήσεις

    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 6:46 am

    Σ'αυτό το θέμα έχετε την ευκαιρία να μας αποκαλύψετε τα μουσικά σας γούστα, τους καλλιτέχνες που προτιμάτε να ακούτε, τα τραγούδια που σας αρέσουν.. 'Η και το αντίθετο! Ό,τι και όποιον δεν αντέχετε μουσικά.

    Είναι περιττό να προσθέσω πως ο καθένας μας οφείλει να σεβαστεί τις απόψεις των υπολοιπων μελών Wink


    Προσωπικά, προτιμώ να ακούω ξένη μουσική και πιο συγκεκριμένα alternative rock. Αλλά μπορώ ν' ακούσω κ άλλα αρκεί να μου κάνουν "κλικ". Η μουσική που δεν μπορώ είναι electro, techno, rap, hip-hop...

    Μερικά από τα συγκροτήματα που μ αρέσουν είναι: Muse, Placebo, Linkin Park, 30 Seconds to Mars, Arctic Monkeys, The Last Shadow Puppets, Radiohead, Starsailor, James και πολλά ακόμα..!!
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 9:02 am

    PurpleAmbition έγραψε:[font=Verdana]

    Μερικά από τα συγκροτήματα που μ αρέσουν είναι: Muse, Placebo, Linkin Park, 30 Seconds to Mars, Arctic Monkeys, The Last Shadow Puppets, Radiohead, Starsailor, James και πολλά ακόμα..!![/color]

    Oι Μuse ειναι η ζωη μου, οι LP ηταν μεχρι προπερσι (ακομα τους αγαπω) κ τους υπολοιπους τους λατρευω Very Happy

    Eχω να προσθεσω Slipknot I love you, Franz Ferdinand, Kasabian, The Killers, Editors k Foals Very Happy
    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 9:05 am

    χαχα Κι εγω λατρευω τους Muse!!
    Οι LP με απογοητευουν τωρα τελευταια.. Ειδικα ο τελευταιος δισκος τους δεν εχει καμια σχεση με το Meteora.. =/

    Μ'αρεσουν αυτα που σου αρεσουν. Τους Foals ομως δεν ετυχε να ακουσω ακομα..
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 9:14 am

    PurpleAmbition έγραψε:χαχα Κι εγω λατρευω τους Muse!!
    Οι LP με απογοητευουν τωρα τελευταια.. Ειδικα ο τελευταιος δισκος τους δεν εχει καμια σχεση με το Meteora.. =/

    Μ'αρεσουν αυτα που σου αρεσουν. Τους Foals ομως δεν ετυχε να ακουσω ακομα..

    Φετος λεω να παω εξωτερικο να τους δω...Γιατι αν περιμενω να ερθουν ξανα εδω, θα γερασω μου φαινεται.
    Aυτο ακριβως Sad Μου αρεσουν 5 τραγουδια μονο απο το αλμπουμ.Crying or Very sad

    Οι Foals ειναι ενα Βρετανικο συγκροτημα απο την Οξφορδη.Ο τραγουδιστης ειναι Ελληνας απο την Καρπαθο, Γιαννης Φιλλιπακης! Εχουν μια ιδιαιτερη-τρελιαρικη μουσικη.Ηρθαν κ στο RW 2009.


    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 9:25 am

    Ενδιαφερον κομματι! Αν και καπως υπερβολικα μεγαλο σε διαρκεια. Απο το 4ο λεπτο αρχισε να γινεται καπως πιο ενδιαφερον.

    εγω δυστυχως δεν εχω καταφερει να παω ιδιαιτερα σε συναυλιες μεχρι τωρα. Εχω παει μονο στον Eric Burdon (τραγουδιστης των Animals), 2 φορες στους James και φετος στην "Ο-Θεος-να-την-κανει" συναυλια των Placebo. Και θελω να παω σε πολλες!!

    Δε μου λες.. μηπως θα ηθελες να πας στο θεμα "Συστηθειτε" για να ξερω και με ποιον μιλαω; Razz
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 9:38 am

    PurpleAmbition έγραψε:Ενδιαφερον κομματι! Αν και καπως υπερβολικα μεγαλο σε διαρκεια. Απο το 4ο λεπτο αρχισε να γινεται καπως πιο ενδιαφερον.

    εγω δυστυχως δεν εχω καταφερει να παω ιδιαιτερα σε συναυλιες μεχρι τωρα. Εχω παει μονο στον Eric Burdon (τραγουδιστης των Animals), 2 φορες στους James και φετος στην "Ο-Θεος-να-την-κανει" συναυλια των Placebo. Και θελω να παω σε πολλες!!

    Δε μου λες.. μηπως θα ηθελες να πας στο θεμα "Συστηθειτε" για να ξερω και με ποιον μιλαω; Razz
    Aυτο ειναι το αγαπημενο μου Smile Στη συναυλια κοπανιομασταν σα χαζα!


    Συναυλιες κ εγω ελαχιστες :'( Εχασα πολλες λογω σχολειου (Muse, Editors, Subways κ τελευταια το Sonisphere) κ 2 λογω βροχης Evil or Very Mad
    Εχω δει ομως 2 φορες LP, REM&Kaiser Chiefs, Snow Patrol&U2,Foals,Moby κ Placebo (ευτυχως περσι στο Rockwave)

    Ok...*goes to 'συστηθειτε' thread*
    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 9:45 am

    Α, νομιζω πως αυτο μ'αρεσει περισσοτερο.

    Εχεις παει σε τελειες συναυλιες!! Κ εχεις χασει επισης τελειες συναυλιες! χαχα Οταν ακυρωνονται λογω καιρου ειναι πολυ εκνευριστικο. ειδικα οταν δεν βρεχει αλλα ακυρωνονται λογω καιρου. Κατι τετοιο δεν εγινε προπερσι στο Rockwave τη 2η και 3η μερα; Ετσι μου ειπαν φιλοι μ..
    Χ3ΝΙΛ
    Χ3ΝΙΛ


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 8
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Τόπος : THESSALONIKI

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  Χ3ΝΙΛ Τετ Νοε 24, 2010 9:49 am

    [quote="jjjoie"]
    PurpleAmbition έγραψε:Ενδιαφερον κομματι! Αν και καπως υπερβολικα μεγαλο σε διαρκεια. Απο το 4ο λεπτο αρχισε να γινεται καπως πιο ενδιαφερον.

    εγω δυστυχως δεν εχω καταφερει να παω ιδιαιτερα σε συναυλιες μεχρι τωρα. Εχω παει μονο στον Eric Burdon (τραγουδιστης των Animals), 2 φορες στους James και φετος στην "Ο-Θεος-να-την-κανει" συναυλια των Placebo. Και θελω να παω σε πολλες!!

    Δε μου λες.. μηπως θα ηθελες να πας στο θεμα "Συστηθειτε" για να ξερω και με ποιον μιλαω; Razz
    Aυτο ειναι το αγαπημενο μου Smile Στη συναυλια κοπανιομασταν σα χαζα!


    Συναυλιες κ εγω ελαχιστες :'( Εχασα πολλες λογω σχολειου (Muse, Editors, Subways κ τελευταια το Sonisphere) κ 2 λογω βροχης Evil or Very Mad
    Εχω δει ομως 2 φορες LP, REM&Kaiser Chiefs, Snow Patrol&U2,Foals,Moby κ Placebo (ευτυχως περσι στο Rockwave)

    Ημουν και εγω φετοσ U2!! I LOVE U2!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΒΥ??WOW ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ??:p?
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 9:58 am

    Χ3ΝΙΛ έγραψε:
    Ημουν και εγω φετοσ U2!! I LOVE U2!! ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΟΒΥ??WOW ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ??:p?

    Ενω δεν πηγα με τρελη ορεξη (πηγα ολομοναχη κ πιο πολυ με ενοιαζαν οι Snow patrol) περασα καταπληκτικα στους U2.
    Ο Μοby ηταν co-headliner στην πρωτη μερα του πολυπαθου Rockwave 09 στο Terravibe Park
    Day 1
    Expatriate
    Foals
    Gogol Bordelo
    Moby
    Placebo (εχω να καταγγειλω οτι ο Moby επρεπε να ειναι headliner, τετοιο κεφι κ χορο δεν εχω ξαναδει, οι placebo ηταν ωρες ωρες βαρετοι)

    Day 2 (ακυρωθηκε)
    Duffy
    The Killers

    Day 3 (ακυρωθηκε)
    Motley Crew κ καποιοι αλλοι π μ αρεσαν, δε θυμαμαι ποιοι

    Day 4
    Mastodon
    Slipknot
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 10:00 am

    PurpleAmbition έγραψε:Α, νομιζω πως αυτο μ'αρεσει περισσοτερο.

    Εχεις παει σε τελειες συναυλιες!! Κ εχεις χασει επισης τελειες συναυλιες! χαχα Οταν ακυρωνονται λογω καιρου ειναι πολυ εκνευριστικο. ειδικα οταν δεν βρεχει αλλα ακυρωνονται λογω καιρου. Κατι τετοιο δεν εγινε προπερσι στο Rockwave τη 2η και 3η μερα; Ετσι μου ειπαν φιλοι μ..

    Αυτο εννοω Sad Μην τα θυμαμαι κ στενοχωριεμαι Sad

    PS: To forum εχει multiquote?Κριμα ειναι να κανω 2πλα posts
    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 10:05 am

    δεν εχει "edit" για να προσθετεις αυτο που θελεις; Για multiquote δεν ξερω αλλα λογικα θα μπορεις να το κανεις μονη σου βαζοντας τους αναλογους κωδικους ή κατι τετοιο

    Πω πω! Πηγες για να δεις Snow Patrol και οχι U2..;!! Χαχα Νομιζα πως μονο εγω θα το εκανα αυτο αν ειχα τη δυνατοτητα!! Razz
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 10:10 am

    PurpleAmbition έγραψε:δεν εχει "edit" για να προσθετεις αυτο που θελεις; Για multiquote δεν ξερω αλλα λογικα θα μπορεις να το κανεις μονη σου βαζοντας τους αναλογους κωδικους ή κατι τετοιο

    Πω πω! Πηγες για να δεις Snow Patrol και οχι U2..;!! Χαχα Νομιζα πως μονο εγω θα το εκανα αυτο αν ειχα τη δυνατοτητα!! Razz

    E U2 ηξερα μονο τις επιτυχιες, ουτε ασχοληθηκα ποτε μ.Ενω τους Snow Patrol τους ακουγα περισσοτερο :p

    Κριμα, βαριεμαι τα copy-paste...Η συνηθεια βλεπεις
    valia
    valia


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 32
    Τόπος : χμμ.. θεσσαλονικη?

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  valia Τετ Νοε 24, 2010 12:04 pm

    ααχ τελεια ολοι ακουνε την πιο γαματη μουσικη.. θα κανονιζουμε να παμε οοοολοι μαζι σε συναυλιες..
    τα δικα μου γουστα ειναι οτι αναφερθηκε προσθετοντας ελληνικη ροκ οπως ξυλινα σπαθια, magic de spell κλπ
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τετ Νοε 24, 2010 12:06 pm

    valia έγραψε:ααχ τελεια ολοι ακουνε την πιο γαματη μουσικη.. θα κανονιζουμε να παμε οοοολοι μαζι σε συναυλιες..
    τα δικα μου γουστα ειναι οτι αναφερθηκε προσθετοντας ελληνικη ροκ οπως ξυλινα σπαθια, magic de spell κλπ
    Ωραια, το μονο π μενει ειναι να μαζεψουμε λεφτα γιατι κοστιζουν οι ατιμες οι συναυλιες Rolling Eyes
    sofia_is_dreaming
    sofia_is_dreaming


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
    Ηλικία : 32

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  sofia_is_dreaming Δευ Νοε 29, 2010 11:38 am

    Α..!Χαίρομαι χαίρομαι..συμφωνούμε σε πολλά!
    Πρέπει να προσθέσω The Smiths, Joy Division,Bright Eyes, Bob Dylan, Norah Jones, Beatles, Panic!at the disco....
    Και φέτος προσέγγισα και την ελληνική μουσκή, οπότε λατρεύα τον Παυλίδη, τον Αγγελάκα και τον Θανάση Παπακωνσταντλινου!
    valia
    valia


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 42
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 32
    Τόπος : χμμ.. θεσσαλονικη?

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  valia Τρι Νοε 30, 2010 4:50 am

    sofia_is_dreaming έγραψε:Α..!Χαίρομαι χαίρομαι..συμφωνούμε σε πολλά!
    Πρέπει να προσθέσω The Smiths, Joy Division,Bright Eyes, Bob Dylan, Norah Jones, Beatles, Panic!at the disco....
    Και φέτος προσέγγισα και την ελληνική μουσκή, οπότε λατρεύα τον Παυλίδη, τον Αγγελάκα και τον Θανάση Παπακωνσταντλινου!

    Panic! at the disco!!! μεχρι τη διαλυση τους ηταν απιστευτοι, το αγαπημενο μ συγκροτημα.. αλλα μολις χωριστηκαν και πηραν ο καθενας τον δρομο του, η ιδιαιτερη μουσικη τους χωριστηκε σε δυο πολυ κοινες, που προσωπικα δεν μ αρεσε.. και ειναι κριμα γιατι τα σπαγανε!
    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τρι Νοε 30, 2010 4:55 am

    Δεν είχα ιδέα ότι διαλύθηκαν οι Panic!@ the Disco..! Τους άκουγα (και τώρα αρκετές φορές) αλλά ποτέ δε με ξετρέλαιναν..
    sofia_is_dreaming
    sofia_is_dreaming


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
    Ηλικία : 32

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  sofia_is_dreaming Τρι Νοε 30, 2010 5:13 am

    Ναι ρε διαλύθηκαν....Και φυσικά δεν μ'αρέσουν τώρα...Αλλά συνεχίζω να τους αναφέρω σαν τους αγαπημένους μου!
    jjjoie
    jjjoie


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 19
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010
    Ηλικία : 31
    Τόπος : θεσσαλονικη-Αθήνα

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  jjjoie Τρι Νοε 30, 2010 9:18 am

    Εμενα μ αρεσε το 9 in the afternoon Smile Αλλα δεν ξερω πολλα τραγουδια τους.PATD κ FOB μονο οτι ακουγα στ ραδιοφωνο
    sofia_is_dreaming
    sofia_is_dreaming


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 4
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010
    Ηλικία : 32

    Μουσικές Προτιμήσεις Empty Απ: Μουσικές Προτιμήσεις

    Δημοσίευση  sofia_is_dreaming Τρι Νοε 30, 2010 11:14 am

    Το πρώτο τους cd μετρούσε πολύ...Και από το δεύτερο μου άρεσαν τα περισσοτερα, αλλά δεν ήταν τοσο ιδιαίτερο στυλ.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Μάης 18, 2024 9:13 pm