Αρχιτεκτονική ΑΠΘ, 1ο έτος 2010-2011

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Αρχιτεκτονική ΑΠΘ, 1ο έτος 2010-2011

Ένα forum μόνο για μας!


    Η Ταινιοθήκη των Αρχιτεκτόνων!

    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Η Ταινιοθήκη των Αρχιτεκτόνων! Empty Η Ταινιοθήκη των Αρχιτεκτόνων!

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Τετ Νοε 24, 2010 3:34 am

    Σ'αυτό το θέμα, έχετε την ευκαιρία να συζητήσετε για τις πρόσφατες ταινίες που έχετε δει, να αναφέρετε τι σας άρεσε και τι όχι, να προτείνετε στους υπόλοιπους ταινίες που σας ενθουσίασαν ή να τους προειδοποιήσετε για κάποια που σας απογοήτευσε.
    PurpleAmbition
    PurpleAmbition


    Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 146
    Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη

    Η Ταινιοθήκη των Αρχιτεκτόνων! Empty Απ: Η Ταινιοθήκη των Αρχιτεκτόνων!

    Δημοσίευση  PurpleAmbition Κυρ Νοε 28, 2010 7:55 am

    Πολύ ενδιαφέρουσες οι προτάσεις σου, Melissa!
    Μ'αρέσει πολύ ο Woody Allen και θέλω πολύ να δω όλες τις ταινίες του. Μέχρι τώρα μπόρεσα να δω μόνο 4..
    Και οι ταινίες του James Dean θα μου αρέσουν σίγουρα. Μ'αρέσουν οι παλιές ταινίες
    Hitchcok νομίζω είδα μόνο μια ταινία αλλά πάντα ήθελα να κάνω μαραθώνιο με τις ταινίες του
    Για τον Κυνόδοντα έχω ακούσει πολλές καλές κριτικές αλλά είναι ταινία που θα την έβλεπα μόνο με παρέα. Ίσως το ίδιο να ισχύει και για το Happiness.

    Εμένα οι αγαπημένες μου ταινίες είναι πολύ ανάλαφρες. Είναι απλά ταινίες που μπορώ να βλέπω ξανά και ξανά και ξανά χωρίς να βαριέμαι. (The Notebook, A Walk to Remember, Serendipity, Pearl Harbor, The Deep End of the Ocean)

    Καταλάβατε πως τα γούστα μου είναι κυρίως οι ρομαντικές ταινίες..! Razz Μ'αρέσουν πολύ και οι κοινωνικές/δράματα. Γενικά, όσο πιο πολύ κλαίω με μια ταινία, τόσο περισσότερο μου αρέσει!!

    EDIT: Πρόσφατα είδα και δυο ταινίες. Η μία ήταν Harry Potter & the Deathly Hallows Pt 1. Πάντα λάτρευα τα βιβλία του Harry Potter αλλά οι ταινίες ήταν απογοητευτικές. Οι μόνες ταινίες που μου είχαν αρέσει την πρώτη φορά που τις είδα ήταν η 1η (επειδή δεν είχα ξεκινήσει να διαβάζω ακόμα τα βιβλία) και η τελευταία (επειδή είχα διαβάσει μόνο μια φορά το βιβλίο όταν πρωτοβγήκε και δεν το θυμόμουν ιδιαίτερα)
    Η 2η ταινία που είδα ήταν Das Experiment (συγγνώμη αλλά δεν μπόρεσα να βρω trailer με υπότιτλους). Αυτή την ταινία την προτείνω με τα χίλια. Ήταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ! Μόλις έμαθα πως την αντέγραψαν κ αυτήν οι Αμερικάνοι (-> The Experiment)

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Μάης 18, 2024 7:39 pm